Müşteri Deneyimini Artırmak İçin İpuçları

Age Dijital Ajans Bg
blog

Müşteri Deneyimini Artırmak İçin İpuçları

Kategori: E-Ticaret Hakkında

Uzun vadede başarı için, bu başarıyı getirecek kaliteye sahip web sayfası tasarım çalışmaları tercih edilmelidir. Web sayfası eticaret kategorisinde deneyim ve tecrübeler göz ardı edilmemelidir. Müşteri memnuniyeti ile deneyim ve tecrübe, doğru orantılıdır.

 

 Mobil Uyumlu Olmalıdır

 

Sitenize her yerden erişim sağlanması için mobil uyum çok önemlidir. Masa üstü Pc kategorisinde ve mobil uyum seçeneklerinde, sitenizin hızlı açılması ve pratik çözüm üretmesi, oldukça önemlidir.

 

 Web Sayfanız Hızlı Olmalıdır

 

Ziyaretçi, hızlı işlem yapmayan sitelerden hoşlanmaz. Bu nedenle sitenizin açılma süresi en az 3 saniye olmalıdır. Hızlı internet ve buna bağlı olarak hızlı çalışan web sayfası, ziyaretçi memnuniyetini getiren en önemli etkenlerden biridir.

 

 Site İçi Navigasyon Önemlidir

 

Sitenin hızlı olmasının yanı sıra, ziyaretçinin aradığını hemen bulması çok önemlidir. Arama motoru seçeneklerinin yanı sıra özel eticaret yazılım seçenekleri, ziyaretçi memnuniyetini getirmektedir.

 

 Temalar ve Menüler

 

Basit ve anlaşılır olmanın yanı sıra, doğru gruplandırma ve aranılan ögelerin açık ve net bir şekilde belirtilmesi, eticaretweb tasarım işlemlerindeki en önemli konulardan biridir. Ürün filtre seçeneklerinin detaylandırılması, arama işleminin çok daha kolay hale gelmesini sağlayacaktır. Bu durumda ziyaretçi memnuniyeti beraberinde gelecektir.

 

 Sade Tasarımlar Ön Plana Çıktı

 

Yapılan araştırmalarda, ziyaretçilerin karmaşık ve kullanımı zor olan web sayfalarını tercih etmediği anlaşılmıştır. Bu nedenle web tasarım çalışmalarında sadelik ve kolay kullanım seçenekleri, ziyaretçi memnuniyetini beraberinde getiren en önemli etken olarak değerlendirilmektedir.

 

 Yorumlar Önemlidir

 

Müşteri memnuniyetini belirten bütün yorumlar, ziyaretçiyi yönlendirmektedir. Birçok ziyaretçi yorumları incelemekle işe başlamaktadır. Müşteri memnuniyetinin meydana gelmesinde, diğer ziyaretçilerin yorumları her zaman etkileyicidir.

 

 Kargo ve Ödeme Seçenekleri

 

Pratik, kullanışlı ve anlık çözüm üreten ödeme seçenekleri, ziyaretçi memnuniyetini beraberinde getiren en önemli konu olarak değerlendirilmektedir.

 

 Canlı Destek Eklentisi

 

Ziyaretçiler bazı durumlarda canlı destek ihtiyacı hissedebilir. Sitede aradığını bulamayan veya daha detaylı bilgi edinmek isteyenler için, canlı destek pratik çözümdür. Canlı destek eklentisi, site içerisinde araştırma yapmak istemeyen ve anında iletişime geçerek çözüm üretmek isteyen ziyaretçiler tarafından büyük ilgi görmektedir. E-ticaret dünyasında geri dönüşümü artıran bir uygulamadır.