E-Ticarette Yaz Dönemi Kampanyaları

Age Dijital Ajans Bg
blog

E-Ticarette Yaz Dönemi Kampanyaları

Kategori: E-Ticaret Hakkında

Mayıs ayından itibaren bahar dönemi son bulmakta ve yaz dönemi başlamaktadır. Yaz sezonunun açılması ile birlikte de Eticaret sitesine sahip olan firmalar çeşitli çalışmalar yapmaya başlamaktadır. Yaz boyunca mevcut ziyaretçi ve potansiyel müşteri sayısının arttırılabilmesi için birbirinden farklı kampanyalar tasarlanmaktadır. Geri dönüşleri arttırmak için de bu kampanyalara özen gösterilmelidir.

 

 Uygun Anahtar Kelimeler Kullanılmalı

 

Yaz sezonuna giriş yapılması ile birlikte birbirinden çeşitli kampanyalar ve planlar oluşturulmaktadır. Yapılan çalışmalarda ve oluşturulan yazılarda kullanılan anahtar kelimelere fazlasıyla önem gösterilmelidir. Eğer yazlık olan bir ürünün satışı yapılıyor ise, ‘yazlık’ kelimeleri anahtar kelimeler içerisinde kullanılmalıdır. Bu ve buna benzer tipte bir ürün alacak olan kişiler internet üzerinden arama yaptıklarında direkt olarak bu anahtar kelimeyi kullanarak yazı hazırlamış olan Eticaret sitelerine ulaşmaktadırlar. Bu da doğal olarak site içi trafiği büyük ölçüde arttırmaktadır.

 

 Reklam Planı Hazırlanmalı

 

Ortalama 3 ay süren yaz dönemi öncesinde iyi ve kaliteli bir şekilde planlama yapılması gerekmektedir. Sezon öncesinde hangi kategorilerin ve menülerin öne çıkarılacağı planlanmalıdır. Ayrıca ne tür platformlara reklam verileceği, verilen reklamların içeriğinin nasıl olacağı da erkenden planlanması gereken bir diğer husustur. Bu ve buna benzer hususlara uyum gösteren Eticaret siteleri kısa vadede büyük bir ilerleme kaydetmekte ve yaz sezonundan beklentisini büyük ölçüde karşılamaktadır.

 

 Yeni Hedef Kitleler Belirlenmeli

 

Yaz sezonunun başlaması ile birlikte mevcut müşteriler dahil, tüm potansiyel müşterilerin beklentileri değişiklik göstermektedir. Bu değişikliğe ve ihtiyaca da kaliteli ve uygun bir şekilde cevap verilmesi gerekmektedir. Dolayısıyla kitlenin beklentisi ne ise, buna göre şekil alınmalıdır. Beklentiyi karşılamak ve ihtiyaçlara cevap vermek amacı ile Eticaret sitelerini tasarlayan ve değiştiren firmalar, her yaz sezonunda bir adım daha öne geçmektedir.

 

 Mobil Reklamlar Hazırlanmalı

 

Yaz sezonunda yapılan çalışmalarda özellikle mobil cihazlar dikkate alınmalıdır. Mobil cihazlar vasıtası ile yapılacak olan reklam çalışmaları büyük önem arz etmektedir. Bu sebeple her site veya sayfa yönetimi verecek olduğu reklamları mobil cihazlardan erişilebilecek şekilde vermeli ve tasarlamalıdır. Bu tür hususlara dikkat edilmesi, yaz sezonundaki ilerlemeyi büyük ölçüde arttıracaktır.