E-Ticarette Ücretsiz Kargonun Faydaları

Age Dijital Ajans Bg
blog

E-Ticarette Ücretsiz Kargonun Faydaları

Kategori: E-Ticaret Hakkında

Gelişen teknoloji ile gelişen pazarlar günümüzün en dikkat çekici para kazanma araçları olarak dikkat çekiyorlar. Buna en iyi örnek internet kaynaklı satış çalışmaları. Bundan 15 yıl önce herhangi bir şey almak istediğinizde o alacağınız ürünle ilgili pazara gider, saatlerce alacağımız ürünü arar bulduğumuzda ise gerçekten ihtiyacımızı karşılayacak düzeyde olup olmadığını kontrol ederdik. Mesela ev için alışverişe ihtiyacımız var.

 

İhtiyaç listesini yazar saatlerce pazarda dolaşıp ihtiyacımız olmayan ürünleri almış olmamıza rağmen ihtiyacımız olan ürünü almadan döndüğümüzü fark ettiğimiz zamanlar çok idi. Hatta bir elma alacaksak bir önceki tezgahta daha mı iyisi vardı ya da bir önceki tezgahta ne kadardı diye düşünüp dururduk.

 

 Gelişen Teknoloji Gelişen Pazarlar

 

10 yıl öncesinde her şey biraz daha değişti. İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte internetin bir gelir kapısı da olabileceği fark edildi. Gerçi 1994 yılında Amerika’da Amazon adı verilen bir şirket kurulmuş ve o zamanlar internetten kitap satmaya çalışıyordu. Gelişen internet hızları ve teknolojileri sayesinde O zamanlarda kurulan eticaret siteleri üzerinden kolayca aradığımız ürünlere ulaşabiliyor, fiyatlara ve kalitelerine göre ürünleri karşılaştırabiliyorduk. Bu bir devrimdi. Dışarıya çıkmaya gerek kalmadan her ürün parmaklarımızın ucundaydı. Yaygın bilinenin aksine e-ticaret siteleri para harcama konusunda güvensiz değildi. Siz bir hata yapmadığınız sürece hiç kimsenin sizin ödeme bilgilerinize ulaşma imkanı yoktu hala da öyle.

 

İnternette ticaret yapacaksanız mutlaka ajans yardımı almanız gerekmekte. Sizin tüm işlerle dijital işleriyle uğraşmanızın yerine işinize odaklanmanız burada önemli bir durumda kalıyor. Çünkü gerçekten yapılacak çok ama çok iş var ve hepsini yapmanız sizi hem zihinsel hem bedensel anlamda yoracaktır.

 

 Kargom Nerede Karmaşasına Son

 

Günümüzde ise önceki yıllara dönmüş gibiyiz. Nedeni ise yapılan ticaretin internetin hemen her mecrasına sıçramış olması olarak özetleyebiliriz. E-ticaret siteleri, sosyal medyada satış yapan sayfalar ticaret ortamını tam bir karmaşaya sürüklüyor. Tamam, eskisi gibi çıkıp mahalle mahalle dolaşmıyoruz belki ama sosyal medyada bulunan sayfalar o eşsiz harmoniyi bozuyor gibiler. Kalitesini bilmediğimiz ürünleri sırf fiyatları ucuz olarak sunulduğu için milyonlarca insan bulunmakta.

 

Bu tip bir karmaşayı azda olsa engellemek üzere internet sitelerinin ücretsiz kargo promosyonları birazda olsa işe yarıyor. Sitelerin kargo firmaları ile yaptıkları anlaşmalar sayesinde son kullanıcıya kargo ücretleri yansıtılmıyor. Bu da ürüne verilen ücret dışında ödeme yapılmayıp ürünü daha uygun maliyetle almamızı sağlıyor. Ücretsiz kargo faydaları sadece bununla sınırlı kalmıyor. Anlaşmalar büyük şirketlerle yapıldığından size gelecek ürünün sağlam elinize ulaşması konusunda da güven veriyor. Artık Amazon gibi eticaret devleri ülkeler arası kargolarda bile bedelsiz ürünlerin satışlarını gerçekleştiriyor. Ülkemizde çoğunlukla belli bir ücretin üzerinde alışveriş yaptığınız zaman taşıma ücreti muafiyeti sağlanıyor. Birkaç ürünü birleştirip almak ya da yüksek ücretli bir ürünü almak size ücretsiz kargo faydaları olarak geri dönüyor.